Virtuální Čáslavsko

Virtuální Čáslavsko - informačně turistický regionální systém virtuálních prohlídek
(součást systému regionální podpory Virtuální-Region.cz)
    Mobil: +420 777 034 847
    E-mail: info@virtualni-caslavsko.cz
    Web: www.virtualni-caslavsko.cz
 


Virtuální Čáslavsko - DEJTE O SOBĚ VĚDĚT!

7. února byl oficiálně spuštěny internetové stránky www.Virtualni-Caslavsko.cz - informačně turistický systém virtuálních prohlídek, který je zaměřen právě na náš region. Cílem celého projektu je prezentovat firmy, služby, památky, zajímavosti, ale i města a obce v regionu, spolky a organizace netradičním a zajímavým způsobem. A to nejenom na internetu! Mnoho z Vás již virtuální prohlídky zná, ovšem tento systém je jiný.

Nejde o prezentaci pouze těch nejreprezentativnějších a nejzajímavějších míst v naší republice, které jsou publikovány a prezentovány všude a kdekým. Jde o prezentace i těch nejmenších obchůdků a krámečků, firmiček a míst, která nás spojují, kterými sice můžeme denně běžně procházet a vůbec nám nepřijde, jak se za ty poslední roky změnily. Kdo si za pár let vzpomene, jak to vypadalo v Čáslavi "na vostráku", než se vybudoval kruhový objezd? Koho napadne, že byla půlka vesnice rozkopaná, aby se přebudovala kanalizace? A vidíte - nyní se můžete na některých místech ohlédnout v historii i nazpět. A budou vznikat prohlídky z nových míst, to proto, abyste se za pár let měli opět za čím ohlédnout, ale také proto, abyste se mohli virtuálně podívat do obchodu, kde jste ještě nebyli, v polední pauze poslat odkaz kamarádce a odpoledne vyrazit na nákupy nebo si pozvat přátele z Moravy na návštěvu a dobrou večeři do některé z restaurací v regionu.

Ruku na srdce, kolik máte ve svém okolí obchodů, obchůdků, služeb, firmiček, kde jste nikdy nebyli? Chápeme, mnoho z Vás má raději velká nákupní střediska, protože se prostě naším národním sportem stalo nakupování v hyper- super- a jiných megaobchodech, odkládání dětí do dětských koutků a nakupování zbytečností ve slevě (a pak další tisíce za věci bez slevy a tak se nákup v porovnání s cenami zboží v krámcích v regionu více či méně stejně prodraží). Buďme více loajální k těm, se kterými se denně setkáváme, podívejte se po svém okolí, kde jste ještě nebyli, živnostníci mnohdy dokáží nabídnout víc než jen hromady zboží. My jsme tu pro ně, jsme tu pro Vás a jsme tu také pro naše návštěvníky, výletníky a pro turisty!

Jedním z podtitulků propagace celého systému je heslo "SPOJUJEME SVĚTY!", což může znít až nadneseně, ovšem cíle jsou jasné: spojit elektronický a virtuální svět, což znamená podívej se na net, třeba najdeš něco, kam se půjdeš podívat (když je někomu hloupé chodit tzv. "na čumendu"), ale zároveň byl jsem tam, viděl jsem označení samolepou "Jsme součástí turisticko-informačního systému Virtuální Čáslavsko" a okamžitě s chytřejším telefonem obdržíte také elektronické informace a kontakty! Nebo si aspoň to důležité vyfotíte a podíváte se na to doma (samozřejmě že můžete i poslat MMSku kamarádovi se vzkazem - v sobotu v 9 Tě tady čekám). Ovšem spojení světů lze chápat také jako náš svět regionu je zajímavým místem i pro turisty také z jiných zemí. Máme a budeme mít co nabídnout...

Cílem celého portálu je dostat do regionu další peníze. Pomoci firmám v elektronickém obchodu, v elektronické prezentaci, ale zároveň region propagovat jako celek! Turisté a cestující z jiných končin republiky a světa, mohou být tou další skupinou, chceme navýšit kupní sílu, přivést lidi více k myšlence "já na bráchu, brácha na mě" a ve spojení s obcemi připravit podmínky pro další služby, navzdory postupující ekonomické krizi. Každý zapojený k tomuto fenoménu přispěje svým dílem. Kdo chce být viděn, BUDE!

Každý z vás se může zúčastnit některé ze soutěží. Nemícháme do systému politické názory. Zajímají nás lidi, firmy a náš region. Své příznivce samozřejmě informujeme také na Facebooku: www.facebook.com/virtualnicaslavsko.

Zapojte se také!

Nahoru

Jak se virtuální prohlídka ovládá?

Při zobrazení stránky s virtuální prohlídkou se obvykle ve vašem prohlížeči prohlídka sama spustí (je třeba mít v internetovém prohlížeči nainstalován Flash Player a případně povolené JavaScripts ve Vašem prohlížeči, což jsou však standardní doplňky a nastavení prohlížečů a tak není nutné něco nastavovat extra). Některé prohlídky se mohou dát samy do pohybu a představit danou scénu.

Virtuální prohlídky jsou interaktivní - na fotku lze kliknout a otočit si ji. Podržíte-li tlačítko myši, můžete myší pohybovat všemi směry a tím se virtuálně rozhlížet. panel nastrojuVe spodní části prohlídky obvykle bývá tzv. panel nástrojů s ikonami (šipky, +, - apod.), kterými si můžete prohlídku také otáčet, pohled přibližovat i oddalovat, některé lze zvětšit na tzv. fullscreen, tedy plnou obrazovku (vráti se z takového zobrazení lze přes stejné tlačítko nebo na klávesnici Esc).

Podporujeme zobrazování virtuálních prohlídek také na zařízeních řady Apple, která používají jako výchozí formát .mov. Mezi kvalitou a formátem souborů virtuálních prohlídek se můžete přepnout. Využijte k tomu tlačítka v pravé části stránky hned pod hlavní nabídkou v červeném pruhu nahoře!

Nahoru >> Další odpovědi na Vaše otázky najdete v sekci FAQ - nejčastější otázky <<

Zaregistrujte se k odběru aktualit a novinek

Objednejte si také virtuální prohlídku. DEJTE O SOBĚ VĚDĚT!

Objednat!. další informace o výrobě, zařazení do katalogu a dalších výhodách se můžete dozvědět v sekci častých otázek - "FAQ" nebo v informacích "O projektu".

Kolik to stojí?

Zhotovení virtuální prohlídky a zařazení do systému můžete mít už za 1.800,- Kč (ceny bez DPH). Ovšem můžete získat i další zvýhodněné bonusy! Projděte si ceník, vyberte si z možných variant a objednejte si nebo nás kontaktujte! Výsledkem pro Vás i na Váš web jsou datové soubory virtuálních prohlídek ve formátech .swf a .mov, které Vám přizpůsobíme na šírku tak, aby se vešly tak akorát také do Vašeho webu. Obvykle do něj vkládáme také informace o firmě/místě, webovou adresu a datum. Získáte tak vlastní stránku s prezentací na tomto portálu a možnou reklamu nejenom na tomto webu!

Partneři projektu Lahůdky DUŠEK
Mediální partneři projektu Čáslavské Noviny Caslavsko.net TEP Regionu Svoboda.info Obzory Kutnohorska TV Čáslav Dobrý den a nákup Virtuální prohlídky 360